Kryeministri Avdullah Hoti ka falënderuar administratën amerikane për marrëveshjen e cila u nënshkrua nga Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë.

Hoti për VOA tha se beson që kjo marrëveshje i hap rrugën e njohjes reciproke mes Kosovës dhe Serbisë.

Ky është hapi i parë drejt marrëveshjes finale, sepse kjo marrëveshje është për bashkëpunim ekonomik, dhe jo marrëveshja finale për njohje reciproke“, tha Hoti.

Tutje ai theksoi se Kosova pret së shpejti që Izraeli ta njoh pavarësinë e saj,

Besoj që kjo është një arritje shumë e madhe, falë SHBA-ve“, theksoi kryeministri./21Media