Hoti: Mund të ketë skenar për asociacionin e komunave me shumicë serbe

Opinione para takimit Kurti- Vuçiq të 18 gushtit
Para takimit të kryeministrit të Kosovës dhe presidentit të Serbisë më 18 gusht në Bruksel parashikime, pikëpamje dhe pritshmëri nga më të ndryshmet.Profesori në Fakultetin e shkencave politike të Universitetit të Prishtinës, Afrim Hoti, nuk e përjashton skenarin që në takimin Kurti-Vuçiq pala serbe të kërkojë formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.Intervistën e realizoi kolegu Burim Zariqi./21Media

Back to top button