Inter-Milan, rivalët në kërkim të finales së Ligës së Kampionëve

Do të zhvillohet sonte sfida vendimtare ndërmjet Interit dhe Milanit në Ligën e Kampionëve që vlen kualifikim në finalen e madhe të këtij kompeticioni.

“Neroazzurrët” hyjnë në këtë sfidë me avantazhin e dy golave nga ndeshja e parë të cilën e fituan javën e kaluar me golat e Edin Dzekos dhe Henrik Mkhtaryan, raporton KosovaPress.

“Rossonerët” nga ana tjetër duhet të bëjnë një paraqitje të madhe për ta përmbysur rezultatin dhe këtë duhet ta bëjnë një një “Giuseppe Meazza” të stërmbushur me tifozë të Interit.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00.

Back to top button