Itali-Argjentinë, këto janë formacionet zyrtare

Sonte luhet ndeshja për Kupen e Kampionëve  nga ora 20:45, Italia dhe Argjentina do të përballen kokë më kokë në stadiumin “Wembley”.

Tashmë janë bërë zyrtare edhe formacionet e të dy skuadrave.

Itali: Donnaumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson; Pessina, Jorginho, Barella; Bernardeschi, Belotti, Raspadori.

Argjentinë: Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico; De Paul, Guido Rodriguez; Messi, Dybala, Di Maria; Lautaro Martinez.

Ky do të jetë edicioni i tretë që do të takohen fituesi i Evropianit dhe kampioni i Kupës së Amerikës, ku në të kaluarën, respektivisht në vitin 1985, Franca e mposhti 2:0 Uruguain, kurse tetë vite më vonë, Argjentina e mposhti me penallti Danimarkën./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button