Agjencia Italiane për Bashkëpunim Zhvillimor i ka dhuruar Laboratorit të Mikrobilogjisë në QKUK reagent me vlerë mbi tre milionë euro.

Pranim dorëzimi i këtyre është bërë nga ambasadori i Italisë në Kosovë Nicola Orlando dhe ministry i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj.

Faleminderit AICS, falë kësaj ndihme, është gati të filloj punën ky laborator.Po ashtu, Italia ka sjellë profesionistë shëndetësorë për të na ndihmuar në përballjen kundër Covid-19.Italia dhe shtetet mike po na ofrojnë përkrahje të rëndësishme në këtë kohë të vështirë dhe ne kemi një listë të gjerë me donacionet që na kanë dhuruar, ndihmë kjo shumë e rëndësishme për shëndetësinë tonë.”, tha Zemaj/21Media

 

Italia vazhdon të na mbështet me donacione të vlefshme në këtë kohë të pandemisë. Së bashku me ambasadorin e…

Gepostet von Armend Zemaj am Montag, 5. Oktober 2020