Kah po transferohen Lukaku, Mahrez, Dybala, Bellingham, Loftus-Cheek

Rrjeti po vërshon nga thashethemet për mundësinë e transferimeve të  lojëtarëve
Barcelona do t’i drejtohet Romelu Lukakut të Chelseat , 28 vjeç, në kërkim të një sulmuesi. Qendërsulmuesi belg besohet të jetë ‘plani C’ i Barçës, pasi lëvizjet për Erling Haaland të Norvegjisë, 21 vjeç dhe Robert Lewandowski, 33 vjeç të Polonisë, u prishën.
Manchester City mund të konsiderojë shitjen e sulmuesit 31-vjeçar algjerian Riyad Mahrez këtë verë, përcjell portali rtv21.tv
Arsenali dhe Newcastle i janë bashkuar ndjekjes për të nënshkruar me sulmuesin e Juventusit dhe Argjentinës, Paulo Dybala. 28-vjeçari do të largohet nga Torino si lojtar i lirë në verë dhe Manchester United dhe Tottenham kanë bërë tashmë hetime.
Arsenali ka ofruar anësorin e tyre të Bregut të Fildishtë, Nicolas Pepe, 26 vjeç, për një tjetër klub në Premier League.
Pep Guardiola nuk do të nxitojë për të vazhduar kontratën e tij me Manchester Cityn pas marrëveshjes së re të Jurgen Klopp me rivalët Liverpool . 51-vjeçari spanjoll ka kontratë me Cityn deri në vitin 2023.
Manchester City mbetet i fokusuar në zgjatjen e kontratës së mesfushorit 21-vjeçar anglez Phil Foden deri në vitin 2027.
Ish- mbrojtësi i Manchester United , Gary Neville thotë se menaxheri i përkohshëm Ralf Rangnick nuk duhet të marrë një rol konsulence në klub pasi ka pranuar mundësinë për të menaxhuar Austrinë
Mesfushori i Leeds United dhe Anglisë, Kalvin Phillips është vendosur të ndryshojë agjentin e tij në një përpjekje për të siguruar një largim, me Manchester United duke punuar për një marrëveshje për 26-vjeçarin.
Megjithatë, Phillips do të refuzonte një lëvizje në Manchester United për shkak të besnikërisë ndaj klubit të tij të fëmijërisë Leeds .
Lazio po shqyrton një lëvizje për mesfushorin e Chelseat dhe Anglisë, Ruben Loftus-Cheek, 26 vjeç.
Menaxheri i Brighton , Graham Potter synon të flasë me mbrojtësin e Republikës së Irlandës Shane Duffy për të ardhmen e tij kur të përfundojë sezoni. 30-vjeçari ka kontratë me Albion deri në vitin 2023.
Ndërkohë, Potter dhe ish- trajneri i Manchester Cityt , Roberto Mancini janë në listën e ngushtë të menaxherëve të Tottenham nëse Antonio Conte largohet nga klubi.
Napoli është i vendosur të transferojë mbrojtësin e majtë të Skocisë, Aaron Hickey. Bologna ka vendosur një çmim prej 18 milionë funte për 19-vjeçarin, i cili gjithashtu ka tërhequr vëmendjen nga gjigantët e Serie A , AC Milan dhe Juventus , si dhe Newcastle dhe Brentford .
Mbrojtësi i djathtë i Arsenalit , Cedric Soares nuk ka ndërmend të largohet, pavarësisht interesimit të raportuar nga Newcastle dhe një oferte prej 4.2 milionë funtesh nga Porto për 30-vjeçarin portugez.
Newcastle do të bëjë ofertën për ta bërë të përhershme marrëveshjen e tyre të huazimit për mbrojtësin anglez 26-vjeçar të Aston Villas , Matt Targett.
Southampton dhe Fulham janë në mesin e një numri klubesh të interesuara për nënshkrimin e 24-vjeçarit Tottenham dhe qendërmbrojtësit amerikan, Cameron Carter-Vickers.
Barcelona është e vendosur të transferojë mbrojtësin e majtë spanjoll të Celta Vigos, Javi Galan, 27 vjeç./21Media

Back to top button