Kamberi takohet me ambasadorin amerikan në Beograd

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi sot është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill.
Në një postim në Facebook Kamberi ka njoftuar se me Hillin biseduan rreth zhvillimeve politike rajonale dhe të drejtat e pakicave që përfaqësojnë.

“SHBA mbetet nxitësi kryesor i demokratizimit të rajonit”, ka shkruar Kamberi./21Media

Back to top button