Australia kualifikohet, Tunizia mposht Francën, por eliminohet

(Lajm i përditësuar)

Australia kualifikohet, Tunizia mposht Francën, por eliminohet

Australia ka fituar për 1-0 ndaj Danimarkës.

Gjithashtu edhe Tunizia ka mbyllur me fitore ndeshjen ndaj Francës.

Tunizia kalon në epërsi ndaj Francës

Tunizia ka kaluar në epërsi ndaj Francës.

Goli i shënuar në minutën e 58’ nga kapiteni Wahbi Khazri ia ngrit shpresat Tunizisë që të ecë para.

Australia kalon në epërsi ndaj Danimarkës

Australia ka kaluar në epërsi ndaj Danimarkës

Goli u shënua në minutën e 60’ të ndeshjes.

Katar 2022, Australia takon Danimarkën e Tunizia takon Francën

Kupa e Botës e këtij viti më 20 nëntor.

Që nga e diela e asaj date janë zhvilluar ndeshje tejet interesante.

Ndërkaq sot, kanë nisur përballjet Australia-Danimarka, e Tunizia-Franca.

Në orën 20:00, zhvillohet ndeshja midis Polonisë dhe Argjentinës, dhe Arabia Saudite-Meksika./21Media 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button