Këta janë të nominuarit në MTV Music Awards

3 min read

Janë publikuar tashmë emrat që janë nominuar për evenimentin më të madh të ndarjes së çmimeve, “MTV Music Awards”.

Artistët më me nam në botë, kryesojnë listën duke filluar nga Justin Bieber, Doja Cat, Lady Gaga, Taylor Swift e shumë të tjerë. E në mesin e të nominuarve janë edhe dy artistët shqiptarë, Loredana dhe Gjon’s Tears të cilët janë të nominuar në kategorinë Best Swiss Act, çmim që vitin e shkuar e fitoi Loredana.

Po ashtu, është bërë e ditur se ky edicion i radhës do të mbahet në Papp Laszlo Budapest Sportarena në Hungari, e për të gjithë ata që dëshirojnë ta ndjekin, do të transmetohet në kanalet MTV në 180 vende, më 14 nëntor.

Bruce Gillmer dhe Richard Godfrey janë producentët ekzekutiv të shfaqjes. Votimi tani është hapur në mtvema.com deri më 10 nëntor.

Më poshtë gjeni listën e plotë të emrave, të cilët janë nominuar për edicionin e këtij viti.

Artisti më i mirë i vitit

Doja Cat

Ed Sheeran

Justin Bieber

Lady Gaga

Lil Nas X

The Weeknd

Kënga më e mirë e vitit

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Ed Sheeran – “Bad Habits”

Justin Bieber – “Peaches” ft. Daniel Caesar, Giveon

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

Olivia Rodrigo – “Drivers License”

The Kid LAROI, Justin Bieber – “Stay”

Videoja më e mirë e vitit

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Ed Sheeran – “Bad Habits”

Justin Bieber – “Peaches” ft. Daniel Caesar, Giveon

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

Normani ft. Cardi B – “Wild Side”

Taylor Swift – “willow”

Bashkëpunimi më i mirë i vitit

Black Eyed Peas, Shakira – “Girl Like Me”

Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak) – “Leave the Door Open”

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Lil Nas X, Jack Harlow – “Industry Baby”

The Kid LAROI, Justin Bieber – “Stay”

The Weeknd & Ariana Grande – “Save Your Tears” (remix)

Grupi më i mirë i vitit

BTS

Imagine Dragons

Jonas Brothers

Little Mix

Maneskin

Silk Sonic

Artisti i ri më i mirë i vitit

Giveon

Griff

Olivia Rodrigo

Rauw Alejandro

Saweetie

The Kid Laroi

Grupi më i mirë në zhanrin pop

BTS

Doja Cat

Dua Lipa

Ed Sheeran

Justin Bieber

Olivia Rodrigo

Artisti më i mirë i zhanrit elektronik

Calvin Harris

David Guetta

Joel Corry

Marshmello

Skrillex

Swedish House Mafia

Grupi më i mirë i zhanrit rock

Coldplay

Foo Fighters

Imagine Dragons

Kings Of Leon

Maneskin

The Killers

Artisti më i mirë i zhanrit alternativ

Halsey

Lorde

Machine Gun Kelly

Twenty One Pilots

Willow

Yungblud

Artisti më i mirë latin

Bad Bunny

Balvin

Maluma

Rauw Alejandro

Rosalíia

Shakira

Artisti më i mirë në zhanrin hip hop

Cardi B

DJ Khaled

Drake

Kanye West

Megan Thee Stallion

Nicki Minaj

Artisti më i mirë K-POP

BTS

LISA

Monsta X

NCT 127

ROSE

Twice

Depërtimi më i mirë i vitit

24KGoldn

Foushee

girl in red

Griff

JC Stewart

JXDN

Latto

Madison Beer

Olivia Rodrigo

Remi Wolf

SAINt JHN

The Kid Laroi

Artisti me më së shumti fansa

Ariana Grande

Blackpink

BTS

Justin Bieber

Lady Gaga

Taylor Swift

Videoja më e mirë

Billie Eilish – “Your Power”

Demi Lovato – “Dancing With the Devil”

girl in red – “Serotonin”

H.E.R. – “Fight For You”

Harry Styles – “Treat People With Kindness”

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

Artisti më i mirë amerikan i vitit

Ariana Grande

Doja Cat

Lil Nas X

Olivia Rodrigo

Taylor Swift

/21Media