Kosova e gatshme ta ndihmojë Turqinë pas tërmetit

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se populli i Kosovës është me Turqinë në këto kohë të vështira pas tërmetit që ndodhi atje, derisa ka shprehur gatishmërinë për të ndihmuar në kërkim shpëtim dhe rimëkëmbje të zonave të prekura.
Mehaj përmes një postimi në Facebook ka uruar që numri i viktimave të dëmeve të jetë sa më i vogël.
“Në këto çaste të vështira për presidentin Recep Tayyip Erdoğan dhe popullin turk lutjet tona janë me ta. Ministrit Akar i shprehim gatishmërinë tonë të plotë që të ofrojmë ndihmë me të gjitha kapacitet tona profesionale për reagim, kërkim-shpëtim dhe rimëkëmbje në zonat e prekura. Urojmë që numri i viktimave dhe dëmeve të jetë sa më i vogël, ndërsa familjeve të cilët kanë humbur më të dashurit e tyre u shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta. Me vullnet dhe forcë lutemi që ta kaloni këtë sfidë të rëndë!”, ka shkruar Mehaj./21Media

Back to top button