Kosova mëson kundërshtarët

1 min read

Sot në selinë e UEFA-s u tërhoq shorti për grupet e fazës
kualifikuese për Kampionatin Evropian 2023 për grupmoshat U-19 dhe U-17. Kombëtarja e Kosovës U-19 është renditur në grupin e tretë, ku përballë do të ketë Ukrainën, Suedinë dhe Qipron. Në anën tjetër, Kosova U-17 do të jetë pjesë e Grupit të tetë, ku do të sfidojë Italinë, Greqinë dhe Finlandën. Ndeshjet e kësaj fushate kualifikuese do të zhvillohen vitin e ardhshëm.