Kosova ka pësuar humbje në udhëtim nga Spanja me rezultat 3-1 në ndeshjen e dytë për fazën e kualifikimeve për në Kampionatin Botëror Katar 2022.

Përzgjedhësi Bernard Challandes kishtge marr masat për këtë ndeshje, duke ndryshuar formacionin dhe duke u rreshtuar me pesë mbrojtës.

Ishte Besar Halimi ai që shënoi një gol të bukur për Kosovën. Për Spanjën shënuan Dani Olmo, Torres dhe Moreno./21Media