Kuka: I gëzofshim medaljet të gjithë, ende po më duket si ëndërr

1 min read

Xhudistët nga Kosova sot i kanë përfunduar garat në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Kosova ka siguruar dy medalje të arta në ‘Tokio 2020’, në garat e xhudos me Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën që i fituan ato.

Në garë për medalje ishin edhe Majlinda Kelmendi, Loriana Kuka dhe Akil Gjakova, por nuk arritën të fitonin kësaj radhe medalje.

Trajneri Driton Kuka, ka thënë se ende po i duket si ëndërr e mirë se me 5 garues, janë fituar dy medalje të arta.

Kuka ka falënderuar të gjithë miqtë dhe qytetarët për mesazhet, urimet dhe përkrahjen./21Media