Kultivoi kanabis në shtëpi, prishtinasi raporton veten në polici

1 min read

Policia ka bërë të ditur se dje një burrë nga Prishtina ka njoftuar se ka kultivuar bimë narkotike në shtëpinë e tij.

”Njësit përkatëse policore në vendi ngjarje kanë gjetur dhe konfiskuar: pesë bimë narkotike  të llojit kanabis me gjatësi -5-90cm, një grinder dhe dy paketime me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt./21Media