Kurti: “Jasharët dëshmuan se vullneti e sjell subjektivitetin”

Forca e Sigurisë së Kosovës ka mbajtur ceremoninë e përvitshme në shënimin e “Epopesë së UÇK-së”. Në 24 vjetorin e rënies heroike të komandantit Adem Jashari dhe familjes së tij, në kazermën “Adem Jashari” u mbajt ceremoni ku prezentë ishin edhe krerët e shtetit. U tha, njëzëri se familja Jashari dhe të gjithë të rënët, mbeten të nderuar për sakrificën dhe heroizmin për lirinë e vendit.(Përgatiti: Albulena Nuha, kamera: Sejdi Canolli)./21Media

Back to top button