Kurti pret në takim presidentin e Shqipërisë Ilir Meta

1 min read

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Në takimin Kurti-Meta mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje, gjersa kanë vazhduar bisedën pa praninë e kamerave.

Gjatë ditës Meta u takua edhe me kryetarin e kuvendit Glauk Konjufca, kreun e AAK-së Ramush Haradinaj, kryetarin e PDK-së Memli Krasniqin dhe atë të LDK-së Lumir Abdixhiku.

Gjatë takimit me Konjufcën. presidenti shqiptar u shpreh se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është një domosdoshmëri, duke uruar që të ndodhë sa më parë.

Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Kosovë, presidenti shqiptar do të mirëpritet edhe nga presidentja Vjosa Osmani./21Media