Kreu i Lëvzijes Vetëvendosje , Albin Kurti foli pas publikmit të rezultatit preliminar të zgjedhjeve nga KQZ-së, tha nuk do ta kenë prioritet formimin e ekipit të dialogut me Serbinë.

“Gjitha matjet e opinionit publik dialogu është në vendin e gjashtë e herë në vendin e shtatë. Neve na kanë zgjedhur këta qytetarë dhe u përgjigjemi atyre. Prioritet i kemi drejtësinë dhe punësimin”, tha Kurti./21Media