Ky është portieri i ri i United

Gjiganti anglez, Manchester United e ka konfirmuar sot transferimin e portierit, Martin Dubravka nga skuadra e Newcastle United.

Dubravka i bashkohet United në formë huazimi për pjesën e mbetur të sezonit 2022/23, ndërsa në marrëveshje është përfshirë edhe opsioni me të drejtë blerjeje.

Dubravka transferohet te “Djajtë e Kuq” dhe do të ketë rolin e portierit të dytë në skuadrën e Erik Ten Hag.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button