Lajçak: Me Kurtin diskutuam për rrugën para në dialog

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti ka diskutuar për rrugën para në dialog dhe për normalizimin e marrëdhënieve.

“Shumë mirë që gjendem sërish në Kosovë! E nisa vizitën time duke u takuar me kryeministrin Albin Kurti, për të vazhduar diskutimin tonë për rrugën para në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve. E përgëzova gjithashtu për arritjen e një marrëveshje për energjinë javën e kaluar”, ka shkruar Lajçak në Twitter.
Lajçak  vizitën në Kosovë e ka nisur të hënën./21Media
Back to top button