Lajçak thekson rëndësinë e mbështetjes të Ballkanit Përendimor

 
Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak deklaroi se aktualisht është e rëndësishme më shumë se kurrë mbështetja për Bqallkanin Përendimor.
Ai shkroi në Twitter pas vizitës që zhvilloi sot në Londër ku u takua me me Ministrin për Evropë James Cleverl, i dërguari i Mbretërisë së Bashkuar Sir Stuart Peach dhe ekspertët.
“Mbështetja për qëllimet dhe vlerat tona të përbashkëta në Ballkanin Perëndimor dhe tani është më e rëndësishme se kurrë”, shkroi Lajçak./21Media

Back to top button