Lëndohet rëndë një minator në Leposaviq

Një person është lënduar aksidentalisht, teksa ishte duke punuar në minierë në Leposaviq.

Sipas Policisë, i lënduari është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë të Veriut.

“Dëshmitari mashkull kosovar, më 12.04.2024 ka raportuar se, viktima-vëllai i tij derisa sa ishte duke punuar në minierë, është lënduar aksidentalisht. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë-Veri. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore kanë intervistuar viktimën dhe sipas tij lëndimi është aksidental”, thuhet në raportin 24 orësh.

Rasti është nën hetime./21Media

Back to top button