Limaj: 2 javët e ardhshme vendimtare për zgjedhjet nacionale

Fatmir Limaj në një konferencë ka folur rreth mundësisë së shkuarjes së vendit në zgjedhje ta parakohshme.

I pari i NISMA-s tha se vendi do të shkojë shumë shpejt në zgjedhje. Limaj tha se për shkak të gjendjes në vend 2 javët e ardhshme do të jenë vendimtare nëse vendi do të shkojë në zgjedhje nacionale ose jo, shkruan rtv21.tv

Limaj tha së partia e tij është duke u përgatitur për zgjedhjet qendrore dhe po ashtu për ato nacionale.

Po ashtu i pari i NISMA-s tha së partia që ai drejton i ka kryetarët për komuna që do të garojnë dhe shumë shpejt do të prezantohet edhe kandidati i tyre për komunën e Prishtinës. /21Media

Back to top button