Limaj e duartroket iniciativën për ngritjen e padisë për gjenocid ndaj Serbisë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj sonte tha se e duartroket dhe e përshëndet iniciativën e qeverisë së Kosovës për ngritjen e padisë për gjenocid ndaj Serbisë.

Limaj në “Click” të RTV21 u shpreh se iniciativa është e duhur dhe tha se shpreson që kjo iniciativë nuk do të mbetet si reciprociteti.

Se si duhet të veprohet për këtë çështje, Limaj tha se duhet të jemi të kujdesshëm./21Media