Liverpooli barazon me Brightonin, Chelsea mposht Crystal Palace

Kanë përfunduar ndeshjet që ishin duke u zhvilluar në kuadër të programit të Premier Ligës anglez, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Anfield Road”, gjiganti anglez Liverpool nuk ka arritur më shumë se një barazim kundër Brightonit, ku ndeshja përfundoi e barabartë me rezultat 3:3.

Po ashtu, fitues nuk kishte edhe në përballjen mes Bournemouthit dhe Brentfordit, në të cilën rezultati final është 0:0.

Ndërkaq, fitore sot regjistroi skuadra e Chelseat, e cila e siguroi fitoren në çastet e fundit kundër Crystal Palace. Gallagher shënoi golin e fitores për Chelsean, ku ndeshja u mbyll me shifrat 2:1.

Fitore sot shënoi edhe skuadra e Newcastle United, e cila e shkatërroi si mysafire Fulhamin me shifrat 4:1.

Rezultatet e ndeshjeve që kanë përfunduar në Premier Ligë i gjeni më poshtë.

Arsenal 3:1 Tottenham

Bournemouth 0:0 Brentford

Crystal Palace 1:2 Chelsea

Fulham 1:4 Newcastle

Liverpool 3:3 Brighton

Southampton 1:2 Everton.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button