Loja i merr jetën 10 vjeçarit

Një 10 vjeçar ka humbur jetën nga mjeti bujqësor

Një lojë mes të miturish është kthyer në një tragjedi për një 10 vjeçar në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Gryka e Zezë, ku tre fëmijë, të afërm me njëri-tjetrin, kanë marrë një mjet tip traktor për të luajtur.

Pasi e kanë vënë në punë mjetin bujqësor, të miturit, dy 11 vjeçarë dhe njëri 10 vjeçar kanë përshkuar rreth 700 metra rrugë, por më pas kanë dalë prej saj duke rënë në një kanal me ujë, ku si pasojë e kësaj ka humbur jetën 10 vjeçari me inicialet N.N.

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button