Zjarri që la të vdekur 64 persona

Zjarri që la të vdekur 64 persona

Zjarrfikësit në Portugali sot kanë lokalizuara zjarrin më vdekjeprurës në historinë portugeze, ndërsa zjarri ende po vazhdon të djeg disa pjesë të vendit, njoftuan zyrtarët e Portugalisë, raporton AP.

Zjarri i madh i cili ka shpërthyer masivisht javën e kaluar, deri tani ka marrë jetën e 64 qytetarëve dhe ka plagosur më shumë se 150 të tjerë