Lufta në Ukrainë, ngjarjet e fundit

1 min read

Rusia ka lëshuar një paralajmërim për Suedinë dhe Finlandën lidhur me ambiciet e tyre të raportuara për NATO-n, duke thënë se ato do të klasifikoheshin si ‘kundërshtarë’;

Furnizimet me gaz vazhdojnë të rrjedhin në Evropë nga Rusia – pavarësisht premtimit të kontinentit për të hequr dorë;

Ndërkohë kancelari i Austrisë tha se presidenti rus Vladimir Putin i tha atij se vendi i tij mund të paguante ende për gazin në euro – pavarësisht nga kërkesa e tij e mëparshme për rubla;

Një luftanije ruse është goditur nga një sulm raketor ukrainas në Detin e Zi;

Më shumë se 16,000 refugjatë ukrainas kanë mbërritur në MB;

Më shumë korridore humanitare janë hapur sot, pasi dje nuk u ra dakord për asnjë./21Media