Makron ngre padi shkaku i llogarive sekrete off-shore

Emanuel Makron ka ngritur padi për shkak të pohimeve se ka llogari sekrete off-shore

Zyra e prokurorit të Francës njoftoi sot  se kandidati për president të vendit, Emanuel Makron sot ka ngritur padi për shkak të pohimeve të publikuara në rrjetet shoqërore se ai ka llogari sekrete jashtë vendit.

Makron ka hedhur poshtë pohimet dhe siç thuhet në komunikatë, në akuzën e dërguar në hetuesi nuk është përmendur asnjë emër, transmeton Reuters.

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button