Policia e Kosovës ka publikuar sot statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit.

Në rrugët e Kosovës vetëm dje kanë ndodhur 18 aksidente me të lënduar dhe 35 të tjera vetëm më dëme materiale, shkruan rtv21.tv.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1101 tiketa trafiku.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale policia vetëm dje ka arrestuar 12 persona, 9 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit./21Media