Mbi 2 mijë persona të dënuar vetëm dje për mosrespektim të masave

1 min read

Në zbatim të vendimit të fundit të Qeverisë për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e COVID-19, Policia ka vazhduar aktivitetet e tyre në qyetet e Kosovës.

Vetëm dje janë gjobitur 2091 qytetatrë të cilët nuk i kanë respktuar masat. 

Policia njofton se gjatë të martës janë shqiptuar edhe 1847 tiketa trafiku. Gjatë kësaj periudhe janë arrestuar 33 persona.

Në raportin e Policisë bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 16 aksidente me të lënduar, 27 me dëme materile dhe për fat asnjë me fatalitet./21Media