Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës

 

Është mbledhur Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta.

Një nga pikat kryesore të rendit të ditës që është miratuar, është caktimi i ekspertëve për marrjen e ekspertizës, nëse Meta ka shkelur apo jo Kushtetutën me deklarata e tij para dhe gjatë procesit zgjedhor.

Kujtojmë që, kreu i shtetit ka refuzuar më herë seancën dëgjimore, me argumentin se ka një axhendë të zënë dhe se nuk mund ta anulojë, duke lënë si opsion të vetëm datën 10 maj./vizionplus

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button