Më mirë apo më keq të punoni nga shtëpia, tregon hulumtimi i ri

 

Puna nga shtëpia mund të çojë në një rritje të racizmit dhe paragjykimeve, paralajmëron një raport i ri.

Miqësitë në vendin e punës janë çelësi për të prishur idetë e gabuara, sugjeron studimi i Anglisë dhe Uellsit për Institutin Woolf, përcjell portali rtv21.tv

Themeluesi i Institutit Ed Kessler tha se derisa më shumë njerëz punojnë nga shtëpia, ata rrezikojnë të kthehen “përsëri në kapanone të izoluara”.

Ai u bëri thirrje ministrave të përqendrohen në zyrat dhe vendet e punës si një zonë “jetësore” për përmirësimin e marrëdhënieve me komunitetin.

Studimi, i kryer nga kompania e sondazheve Survation për Woolf Institute , e cila hulumton marrëdhëniet ndërfetare, anketoi 11,701 njerëz./21Media

Back to top button
close button