Meta prezantoi kryeministrin e ardhshëm të Shqipërisë

Meta prezantoi kryeministrin e ardhshëm të Shqipërisë

Ish-kryetari i LSI-së dhe presidenti i zgjedhur i Shqipërisë, Ilir Meta tha se LSI do të dalë forcë e parë politike, pasi qytetarët do zhbëjnë ata që hynë në çadrën e lirisë dhe përfunduan te çadra e oligarkisë.

Meta në Lushnje prezantoi edhe kryeministrin e ardhshëm të Shqipërisë, që sipas tij do të jetë Petrit Vasili.

“LSI forcë e parë që gratë që u çmendën nga politikanët që e nisin te çadra e lirisë dhe e mbyllin te çadra e oliogarkisë. Jemi krenar qe kemi në krye të listës së Fierit kryeministrin e ardhshëm Petrit Vasilin, i cili e njeh shumë mirë këtë qark dhe do bëjë që qarku i Fierit të jetë qendra e zhvillimit ekonomik të Shqipërisë”, tha Meta.