Milani në disavantazh prej dy golash ndaj Sassuolos pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Serie-A ndërmjet Milanit dhe Napolit dhe rezultati është mjaftë befasues.
Skuadra e Piolit ka shkuar në pushimin ndërmjet dy pjesëve me dy gola disavantazh, përkatësisht me rezultatin 3-1.
Mysafirët kanë shënuar gola përmes Defrel, Frattesit dhe Domenico Berardit brenda 30 minutave lojë, kurse golin e vetëm për kuqezinjtë e ka realizuar Olivier Giroud në minutën e 24’.
Në pesë ndeshjet e fundit Milani ka dy fitore, dy barazime dhe një humbje, duke përjetuar kështu një seri aspak të mirë të rezultateve dhe rrjedhimisht duke minimizuar gjasat për titull të kampionit në këtë edicion të Serie-A.

Back to top button