Mosha e viktimave nga COVID-19

1 min read

Dy qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se viktimat janë nga Komuna e Prizrenit dhe Komuna e Klinës.

Viktimat, e moshës 60-69, janë një i gjinisë mashkullore dhe një i asaj femërore.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë betejën me COVID-19 e kanë humbur 2 mijë 972 qytetarë./21Media