Parashikimi i motit në Maqedoni

Mot i vranët e me reshje shiu

Rënie e temperaturave për 5 deri 6 gradë pritet nga sot në mbrëmje, kur Maqedoninë do ta kaplojë një valë e lagësht, e shoqëruar me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar veriore.

Siç informoi DPHM, ndryshimi i motit do të fillojë nesër pasdite dhe në orët e mbrëmjes kur, vende-vende pritet të bien edhe mbi 25 litra në metër katror.

Reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima priten posaçërisht në pjesët veriperëndimore dhe lindore të vendit.

Edhe të hënën do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut, më së shumti paradite. Nga fundi i ditës dhe natës drejt të martës vranësirat do të zvogëlohen, por do të mbiqendrojë mot me erë dhe më i freskët. Temperaturat e mëngjesit të martën dhe të premten e javës së ardhshme diku-diku do të bijnë edhe nën zero, ndërsa maksimalet do të lëvizin prej 17 deri 20 gradë.

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button