Sot në Shqipëri, mot i kthjellë dhe me vranësira

Sot në Shqipëri, mot i kthjellë dhe me vranësira

Gjatë ditës së sotme, moti në Shqipëri parashikohet të jetë i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare në mesditë.

Në mesditë mundësi për reshje të izoluara mbi zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim-Veriperëndim 1-10m/sek.

Deti i forcës 3 me lartësi vale 1.8 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore             11°/28°C

Vendet e ulta               12°/31°C

Vendet bregdetare      15°/29°C