Moti sot kryesisht me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas institutit, vranësirat të pakta parashihen rreth relievit malor.

Ndërkohë, do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit, shpejtësia e së cilës do të jetë nga 1-7m/s.

Kujtojmë se 23 marsi është dita Botërore e meteorologjike./21Media

Back to top button