Moti sot në Kosovë

Në Kosovë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-30 gradë celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

Back to top button