Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka informuar se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të fokusuara do të jenë rreth relievit malor.

Sipas parashikimeve, në veriperëndim të vendit priten riga të izoluara të shiut.

“Temperaturat mbeten pothuaj të ngjashme me të ditës së shtune”, është bërë e ditur në njoftim./21Media

Back to top button