Instituti Hidrometorologjik i Kosovës informoi se sot në vendn tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë Celsius.

Sipas parashikimeve, do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje.