Ndonëse me lëndime, Salah dhe Van Dijk marrin pjesë në stërvitje të Liverpool

Liverpool po nxiton me të madhe përpara ndeshjes vendimtare në Premier League këtë fundjavë me Mohamed Salah dhe Virgil van Dijk që janë rikthyer në stërvitjet e ekipit të parë.
Dyshja pësuan lëndime në fitoren e fundit të Kuqëve në finalen e Kupës FA kundër Chelsea dhe nuk janë paraqitur që atëherë. Egjiptiani para pushimit në stadiumin Wembley u zëvendësua nga Diogo Jota.
Ndërkohë, van Dijk pësoi një lëndim në gju gjatë ndeshjes dhe u largua nga fusha pak para 30 minutave të shtesës. Largimi i asnjërit nuk e rrezikoi në fitoren e fundit 2-1 ndaj Southampton-it në Premier League,
Të dy u fotografuan duke marrë pjesë në stërvitjen e ekipit të parë përpara përballjes së kësaj fundjave me Ëolverhampton Ëanderers – një lojë që është kyçe për shpresat e klubit për titull. Nëse Manchester City humbet pikë kundër Aston Villas së Steven Gerrard në Etihad Stadium, atëherë Liverpool me siguri do të ishte i gatshëm të fitonte.
Ata sigurisht do të ishin në një pozicion më të mirë për ta bërë këtë me Salah dhe van Dijk të rikthyer në garë. Egjiptiani është aktualisht golashënuesi më i mirë në Premier League me 22 gola, ndërsa van Dijk është padyshim qendërmbrojtësi më i mirë i Reds.
Përpara përballjes së kësaj fundjave me Ëolves , menaxheri Jurgen Klopp dha një përditësim optimist për çiftin. Duke folur në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, gjermani tha: “Me djemtë e tjerë duket gjithçka mirë. Çfarë bëjmë me ta për fundjavë, nuk e kam idenë.’/21Media