Ukraina pretendon se Rusia ka humbur rreth 1200 tanke

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës në përditësimet e fundit ka theksuar se Rusia ka humbur më shumë se 1200 tanke.
Tutje në njoftim thuhet se Rusia që nga fillimi i luftës më 24 shkurt, ka humbur 204 avionë, më shumë se 1,200 tanke dhe rreth 28,000 luftarakë. /21Media

Back to top button