Kanë arritur në Shqipëri 25 mijë doza të tjera të vaksinës ruse, Sputnik V. Kështu ka njoftuar kryeministri Edi Rama.

Ai ka thënë se brenda muajit maj do të arrihet objektivi i gjysmë milionë të vaksinuarve.

“Mbërrijnë 25 mijë doza të tjera të vaksinës SPUTNIK! Ritmet e vaksinimit do të vijojnë të rriten dhe objektivi i 1/2 milionë të vaksinuarve brenda majit do të arrihet në pjesën e parë të muajit #SkaKohëPërPushim”, ka shkruar Edi Rama në Facebook./21Media