Në votim mocioni i mosbesimit për Qeverinë (LIVE RTV21)

Sot pritet të votohet për moscionin e mosbesimit të Qeverisë

Sot Kuvendi i Kosovës është mbledhur në seancë plenare, lidhur me mocionin e mosbesimit për Qeverinë.

Mocioni me 42 nënshkrime është dërguar në kryesinë e Kuvendit nga grupet parlamentare të Nisma për Kosovën, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje dhe disa deputetë tjerë, përfshirë dhe tre deputetë të PDK-së./21Media

Back to top button