Nga 15 qershori- fillojnë dasmat! (Video)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit dhe MSh dakordohen për dasmat.-Sogojeva: Në çdo 100 metra katror do të lejohen 40 persona

Nga 15 qershori në Kosovë pritet të lejohen ahengjet e ndryshme përfshirë edhe dasmat. E grupet punuese të Ministrisë së Shëndetësisë dhe të Odës së Hotelerisë dhe Turizmit janë dakorduar për manualin i cili do të zbatohet për sallat e dasmave, klubet e natës, si dhe pishinat. Të gjithë këta sektorë do t’i përshtaten manualit ekzistues ku në 30% të hapësirave të mbyllura do të lejohet puna, e që i bie në 100 m2 do të lejohen 40 persona. Këtë e konfirmoi Kryetari i Odës së Hotelerisë dhe Turizmit, Hysen Sogojeva.