Nga dështimi i fejesave e deri të “Haremi”me ish-at e tij, gjithçka për jetën dashurore interesante të Cowell

3 min read

Për pjesën më të madhe të karrierës së tij, Simon Cowell ishte një beqar krenar derisa filloi të takohej me të fejuarën e tij Lauren Silverman.
Simon, 62 vjeç dhe 44-vjeçarja Lauren, e cila është gjithashtu nëna e djalit të tij shtatëvjeçar Eric, njoftuan se do të lidhin martesën pasi Cowell i propozoi në janar të këtij viti .

Ndonëse duket se Simoni ka vdekur këtë herë për t’u martuar, duke rrëfyer se është lodhur nga jeta bashkëshortore, nuk është hera e parë që ai luan me idenë për t’u qetësuar.

Gjatë gjithë historisë së tij të takimeve, Simon i ka propozuar më shumë se një femre, por me shpejtësi e anuloi fejesën.
Para se të bëhej baba, Simon njihej gjithashtu për lundrimin në det të hapur në një jaht luksoz me një grup grash të bukura.

Le të hedhim një vështrim prapa në jetën e dashurisë së Simon Cowell, ndërsa ai bëhet gati të finalizojë statusin e tij si një burrë i martuar dhe të shikojmë të gjitha ngritjet dhe uljet e historisë së tij të takimeve prej dekadash, përcjell portali rtv21.tv

Simon kishte lidhje me ish-modelen Jackie St Clair në vitet ’70 dhe që nga ndarja e tyre dyshja kanë mbetur miq të fortë.

Raportet kanë qarkulluar se 61-vjeçarja aktualisht është e përfshirë në një grindje të vazhdueshme me një tjetër ish-dashnore rë Simonit – Sinitta.

Si Simon ashtu edhe Sinitta kanë pasur një marrëdhënie të vazhdueshme për më shumë se 30 vjet , duke filluar nga vitet ’80.

Në një rast, sensacioni i estradës u shpreh se romanca e saj me gjyqtarin “nuk kishte mbaruar kurrë” dhe se ata kanë mbajtur një miqësi të fortë, madje Sinitta është quajtur edhe kumbara e Erikut.

Një tjetër modele në jetën e dashurisë së Simonit, Louise u takua me gjyqtarin e talenteve për tre vjet. Në fakt, ai ishte aq i goditur nga ajo, saqë i kërkoi dorën e saj për martesë pas vetëm disa javësh.

Pavarësisht kësaj, çifti nuk u martua kurrë dhe përfundimisht u ndanë, me raporte që sugjeronin se Simon nuk ishte gati të kishte një familje në atë kohë.

Simon filloi lidhjen e tij të gjatë me korrespondenten e Extra Terri Seymour në 2002.

Pas gjashtë vjetësh, dyshja u ndanë në vitin 2008 dhe vendosën të mbeten miq me raportet që sugjeronin se orari jashtëzakonisht i ngjeshur i punës së Simonit kishte një rol për t’i dhënë fund marrëdhënies.’Haremi’ i Simonit i grave të mrekullueshme

Simoni ishte i njohur për shoqërimin rreth një bande femrash të bukura , shumica e të cilave ishin ish-të dashurat e tij, të cilat ai do t’i dërgonte për pushime luksoze në Barbados.

Ai mund të shihej rregullisht duke ecur në plazh i rrethuar nga vajza të veshura me bikini, gjë që hodhi poshtë një shakullinë e thashethemeve se çfarë u ngrit grupi kur u fsheh nga syri i publikut.

Në vitin 2013, Sinitta nxiti thashethemet me një postim të fshehtë në Twitter, i cili thjesht thoshte: “Harem. ;- Një grup grash të mbajtura së bashku për të bërë seks me një mashkull.”

Por më vonë ajo këmbënguli se gjërat ishin rreptësishtë platonike.
“Ne nuk jemi të gjitha duke fjetur me të. Është aq e keqe sa të na quash b**** të tijat. Vajzat janë të gjitha atje me partnerë ose si shoqe,” pat thënë ajo./21Media