Ngjarjet e datës 13 gusht

1 min read

Do të mbahet akademi përkujtimore kushtuar prof. Frok Gojanit si dhe promovohet monografia me titull “Frrok Gojani, pedagog dhe misionar i denjë i shkollës shqipe”. (Salla e Kuvendit Komunal në Klinë, ora 11:00).

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë konferencë për medie. (Selia qendrore e LDK-së, ora 12:00).

Do të rivarroset dëshmori, Enver Pacolli nga varrezat civile në Hajvali në varrezat e dëshmorëve në Gjilan, për nder të ditëlindjes së tij. (Varrezat e dëshmorëve në Gjilan, ora 12:00).