Ngushëllimet e presidentit kroat

1 min read

Presidenti i Republikës së Kroacisë, Zoran Milanoviq, dërgoi ngushëllimet e tij me rastin e një aksidenti të rëndë trafiku afër Slavonski Brod, duke thënë se ai e ndan dhembjen me autoritetet dhe popullin e Kosovës,përcjell agjencia kroate e lajmeve HINA.
Ngushëllime ka shprehur edhe ministri i punë të brendshme të Kroacisë,Davor Bozhinoviq. /21Media