Nis takimi i Hotit me Risin dhe Ramosajn

 

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, komandantit të KFOR-it, Michele Risi dhe kryetarit të Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Ky takim vjen pas atij që ndodhi në Prishtinë e që si qëllim ka ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë, por që një gjë e tillë po kundërshtohet nga Manastiri i Deçanit.

Pas kësaj vizite në këtë komunë, Hoti do të qëndrojë edhe në Manastirin e Deçanit./21Media

Back to top button